Nowoczesny i przyjazny hosting

Sertyfikat ssl dla domeny

Futurehost proponuje Ci najlepsze dla Twojej domeny certyfikaty SSL w konkurencyjnych cenach. Zanim wybierz jeden z nich, sprawdź co to jest certyfikat SSL dla domeny w naszym poradniku!

Certyfikat SSL – co to jest i do czego służy?

Certyfikatem SSL określa się narzędzie szyfrujące dane przesyłane między witryną www a jej użytkownikiem. Protokół SSL jest uniwersalny, czyli szyfruje połączenia z witryną www, do serwera oraz poczty elektronicznej. Działając na stronie, zapewnia poufność transmitowanych danych, dlatego znajduje szczególne zastosowanie na stronach, gdzie użytkownicy podają swoje dane osobowe lub dokonują transakcji finansowych np. w bankowości internetowej, w sklepach internetowych, portalach aukcyjnych, czy też serwisach wymagających logowania lub wypełniania formularzy. Strona internetowa posiadająca certyfikat SSL uznawana jest za godną zaufania zarówno przez użytkowników Internetu, jak i same przeglądarki, które rozpoznając ją jako witrynę bezpieczną, nie blokują jej. Szyfrowane witryny są również wyżej pozycjonowane w wyszukiwarkach.

Jak uzyskać certyfikat SSL dla domeny?

Certyfikat SSL możesz szybko i wygodnie zakupić w Futurehost.pl. Do wyboru masz certyfikaty klasy DV, OV i EV, które różnią się między sobą m.in. zakresem funkcjonalności i standardem bezpieczeństwa. Jeśli posiadasz jedną stronę w obrębie domeny, możesz skorzystać ze standardowego certyfikatu, ale jeśli pod Twoją domeną znajduje się kilka subdomen, wówczas odpowiednim dla Ciebie będzie certyfikat typu Wildcard. Szyfrowanie strony SSL wymaga posiadania dedykowanego IP, które również możesz szybko zamówić na Futurehost. W zależności, który z certyfikatów wybierzesz, będzie on wymagał albo weryfikacji wyłącznie własności domeny, albo także danych dotyczących nabywcy. W tym drugim przypadku będziesz musiał po prostu dostarczyć odpowiednie dokumenty firmowe np. wypis z KRS.

Posiadając certyfikat SSL, będziesz miał 100% pewności, że wszelkie dane przesyłane na linii serwer - użytkownik Twojej strony są bezpieczne. Twoja strona będzie oznaczona jako bezpieczna, co z pewnością docenią jej użytkownicy.

© Wszelkie prawa zastrzeżone przez Futurehost.pl. Futurehost.pl jest marką firmy H88 S.A.