Nowoczesny i przyjazny hosting

Nazwy serwerów Futurehost

Dla osób korzystających z naszych usług hostingowych udostępniamy trzy serwery DNS, które zapewniają stabilne działanie znajdujących się na naszych serwerach domen. Osoby przenoszące swoją domenę do Futurehost od innego dostawcy hostingu powinny wpisać ich nazwy w panelu obsługi domeny. Sprawdź jakie są nazwy serwerów Futurehost i gdzie je należy wpisać, by Twoja witryna zaczęła być widoczna w sieci.

Co to jest serwer DNS i do czego służy?

Skrót DNS oznacza Domain Name System, czyli system nazw domen. Służy on do zamiany nazwy domeny (np. futurehost.pl) na adres IP serwera, na którym znajduje dana witryna internetowa. Można powiedzieć, że system DNS jest swoistym tłumaczem i jednocześnie drogowskazem, dzięki któremu użytkownik może bez problemu trafić na szukaną przez siebie stronę, po wpisaniu jej słownej nazwy w pasku przeglądarki. System DNS obsługiwany jest przez specjalne serwery DNS, zarządzane przez firmę hostingową. Warunkiem korzystania z usług hostingowych w danej firmie jest oddelegowanie domeny na jej serwery DNS. Jest to bardzo prosta i całkowicie bezpłatna operacja, której przebieg poznasz za chwilę.

Jakie są nazwy serwerów Futurehost.pl?

Futurehost oferuje aż trzy serwery DNS, dzięki czemu w przypadku awarii jednego z nich, Twoja domena będzie zawsze doskonale działała. Nazwy naszych serwerów DNS, czyli ich adresy są następujące:

Nazwy te będą Ci potrzebne, gdy zdecydujesz się na hosting w Futurtehost. Wówczas będziesz musiał dokonać delegacji swojej domeny na nasze serwery DNS, które od tej chwili będą ją obsługiwać. Aby tego dokonać, wystarczy że zalogujesz się w panelu administracyjnym operatora, u którego wykupiłeś swoją domenę i wejdziesz w zakładkę „ustawienia”. Powinna się tam znajdować funkcja ustawiania serwerów DNS. W odpowiednich miejscach zamień dotychczasowe nazwy serwerów DNS na podane wyżej nazwy serwerów Futurehost. Kolejnym krokiem jest przypisanie swojej domeny do serwera w panelu administracyjnym Futurehost. To wszystko!

© Wszelkie prawa zastrzeżone przez Futurehost.pl. Futurehost.pl jest marką firmy Bright Group Sp. z o.o.