Nowoczesny i przyjazny hosting

Przekierowanie poczty do GSuite

Aby przekierować pocztę do usługi GSuite należy wkonać następujące kroki:

Krok 1.

Podczas konfiguracji konta G-Suite w kroku "Czy Twoja firma ma domenę?" należy wybrać opcję "Mam domenę, której chcę użyć", a następnie podać nazwę odpowiedniej domeny.

 

Wybranie opcji Mam domenę

Wybranie opcji Mam domenę

Krok 2.

Potwierdź domenę a następnie przejdź do dalszej konfiguracji G-Suite.

 

Potwierdzenie domeny

Potwierdzenie domeny

Krok 3.

Teraz należy przeprowadzić proces uwierzytelnienia domeny. Proces ten można przeprowadzić na różne sposoby, wybierz jeden ze sposobów i postępuj zgodnie z instrukcjami:

Sposób 1.

Wybierając metodę uwierzytelnienia witryny pozostań przy sposobie proponowanym, czyli uwierzytelnienie poprzez znacznik META. 

 

Sposób 1

Sposób 1

Rozpocznij edycję strony startowej na domenie, która ma być podpięta do G-Suite. Pod linią "" wklej znacznik wyświetlany na stronie G-Suite. Zapisz zmiany i przejdź do kolejnego kroku.

 

Wklejenie META do pliku HTML

Wklejenie META do pliku HTML

Sposób 2.

Wybierz metodę "Dodaj rekord dostawcy hostingu domeny".

 

Sposób 2

Sposób 2

Przejdź do Panelu Serwera, a następnie wybierz opcję "Edycja strefy DNS", która znajduje się w sekcj "Domena". W sekcji "Dodaj rekord domeny" odnajdź pole umożliwiające dodanie rekordu TXT i skopiuj odpowiednie dane podane na stronie GSuite. Zapisz zmiany i przejdź do kolejnego kroku.

 

Dodanie rekordu TXT

Dodanie rekordu TXT

Sposób 3.

Wybierz metodę "Upload HTML file to...".

 

Sposób 3

Sposób 3

Pobierz plik HTML, zaloguj się do Panelu Serwera, a następnie korzystając z opcji "Manager plików" wgraj pobrany plik do katalogu public_html. Zapisz zmiany i przejdź do kolejnego kroku.

Kiedy do serwera przypisana jest więcej niż jedna domena, wybranie w Managerze Plików katalogu "public_html" zawsze będzie oznaczać przejście do takiego katalogu na domenie domyślnej, dlatego należy upewnić się, że plik wgrywany jest do odpowiedniej domeny. Jeżeli plik ma być wgrany na domenę inną niż domyślna, można edytować ścieżkę w pasku adresu przeglądarki tak, aby adres wskazywał na właściwą domenę, lub wgrać plik poprzez aplikację FTP.

 

Wgranie pliku HTML

Wgranie pliku HTML

Sposób 4.

Wybierz metodę "Add a domain host MX record".

 

Sposób 4

Sposób 4

Wybierając tą opcję przejdź do kolejnego kroku. W kroku 5, podczas dodawania rekordów MX należy dodać jeszcze jeden rekord, który również będzie wyświetlony w instrukcji na stronie GSuite. Należy go wprowadzić w sposób analogiczny do pozostałych rekordów.

 

Dodatkowy rekord MX

Dodatkowy rekord MX

Krok 4.

W Panelu Serwera przejdź do zakładki "Rekordy MX" znajdującej się w sekcji "Poczta e-mail" i usuń wszystkie znajdujące się tam rekordy oraz odznacz opcję "Użyj tego serwera do obsługiwania mojej poczty e-mail" .

 

Edycja rekordów MX

Edycja rekordów MX

Krok 5.

Dodaj nowe rekordy MX według tabelki, która pokaże się na stronie konfiguracji GSuite. Priorytety nie muszą być identyczne jak w tabelce, natomiast zalecamy zachować ich kolejność od najmniejszej wartości do największej.

 

Rekordy MX Google

Rekordy MX Google

Bardzo ważne jest upewnienie się, że wpisane adresy domenowe zakończone są dodatkową kropką (np. ASPMX.L.GOOGLE.COM.). Bez tego konfiguracja nie będzie działać.

Krok 6.

Na stronie GSuite kliknij "Zweryfikuj domenę i skonfiguruj pocztę e-mail". Jeżeli zmiany w rekordach MX zostały niedawno wprowadzone, należy odczekać 1-2 godzin, aby nowe ustawienia zostały rozpropagowane w sieci Internet i były widoczne dla usługi GSuite. Po zakończonej weryfikacji możliwe jest korzystanie z poczty.

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone przez Futurehost.pl. Futurehost.pl jest marką firmy H88 S.A.