Nowoczesny i przyjazny hosting

Wgrywanie, usuwanie i aktualizowanie plików na serwerze

Wprowadzenie

Pliki swojej nowej witryny możesz wgrać na dwa sposoby - za pomocą Panelu Serwera oraz za pomocą aplikacji FTP. W tym pierwszym przypadku nie musisz niczego konfigurować, ani instalować, jednak ogranicza Cię liczba przesłanych plików i ich wielkość. Zasadniczo ta metoda służy do wgrywania pojedynczych plików, gdyż jest mniej wygodna.

Zdecydowanie zalecamy instalację darmowej aplikacji FTP, która po skonfigurowaniu będzie łączyła się z serwerem za pomocą jednego kliknięcia.

Wgrywanie plików przez Panel Serwera

Jeśli chcesz skorzystać z pierwszej metody, wybierz przycisk Pliki w Panelu Serwera. Następnie musisz przejść do folderu z plikami Twojej witryny. Znajdują się one pod ścieżką /domains/twoja-domena.pl/public_html. Pliki musisz umieścić właśnie tam, inaczej serwer nie będzie mógł ich uruchomić.

Przycisk Pliki na stronie głównej Panelu Serwera

Przycisk Pliki na stronie głównej Panelu Serwera

Gdy już znajdziesz się w odpowiednim folderze, kliknij na przycisk Wgraj pliki z dysku. Znajduje się on na dole strony. Po jego naciśnięciu pojawi się nowe okno, z poziomu którego będziesz miał możliwość wybrania plików do wysłania, a następnie przesłania ich na serwer.

Funkcja wgrywania plików za pomocą Panelu Serwera

Funkcja wgrywania plików za pomocą Panelu Serwera

Wgrywanie plików przez aplikację FTP

Istnieje sporo aplikacji FTP. Naszym Klientom polecamy program FileZilla, gdyż jest darmowy, wygodny i szybki w działaniu. Możesz go pobrać z oficjalnej strony projektu: http://filezilla-project.org/.

Po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji, uruchom ją. Na górze okna programu znajdziesz możliwość szybkiego połączenia się z serwerem. W pole Serwer wpisz nazwę hosta, czyli futurehost.pl lub nazwę swojej głównej domeny. Dalej podaj swoją nazwę użytkownika FTP oraz hasło. Port do połączenia jest domyślny, czyli ma wartość 21.

Po wybraniu opcji Szybkie łączenie, FileZilla połączy się z Twoim serwerem. Po jednej stronie programu znajdziesz widok na pliki znajdujące się na Twoim komputerze, a po drugiej - na serwerze. Wystarczy teraz, że przejdziesz do odpowiedniego folderu na serwerze i możesz przeciągać do niego pliki ze swojego dysku.

Jeśli chcesz aby wgrywane przez Ciebie pliki były widoczne pod adresem Twojej domeny, musisz je przesłać do katalogu "public_html".

Zestawianie nowego połączenia

Zestawianie nowego połączenia

Główne okno programu FileZilla - połączenie z serwerem testowa-domena.pl

Główne okno programu FileZilla - połączenie z serwerem testowa-domena.pl

Pamiętaj!

Po zalogowaniu na serwer pliki należy wgrywać do katalogu "domains/nazwa-domeny.pl/public_html". Nie należy usuwać innych katalogów gdyż są one niezbędne do poprawnego działania Twojego konta! W razie wątpliwości skontaktuj się z nami a chętnie pomożemy.

© Wszelkie prawa zastrzeżone przez Futurehost.pl. Futurehost.pl jest marką firmy H88 S.A.