Nowoczesny i przyjazny hosting

Idea Serwerów Reseller

Oferta Serwerów Reseller skierowana jest do osób pragnących odsprzedawać usługi hostingowe. W oparciu o Serwery Reseller stworzyć możesz własną firmę hostingową.

Idea Serwerów Reseller oparta jest o możliwości samodzielnego tworzenia Kont hostingowych dla swoich Klientów. Nowo tworzonemu kontu przydzielić możemy jeden z wcześniej zadeklarowanych Pakietów parametrów bądź też wprowadzić samodzielnie indywidualne parametry takie jak Pojemność, Miesięczny limit transferu czy limit posiadanych domen/skrzynek/baz danych.

Swoim serwerem zarządzasz poprzez jeden Panel Serwera do którego dostaniesz się korzystając ze swojego loginu i hasła Resellera. Po zalogowaniu ujrzysz opcje poziomu Resellera które umożliwiają:

 

Słownik pojęć

Serwer Reseller - to całość usługi resellerskiej umożliwiającej tworzenie konto hostingowych. Serwer Reseller sam w sobie nie jest kontem hostingowym i nie umożliwia wgrywania nań plików czy publikowania stron. Aby umieścić na serwerze witrynę musisz najpierw utworzyć Konto hostingowe logując się do Panelu Serwera jako Reseller.

Pakiet - jest to zbiór parametrów typu pojemność, miesięczny limit transferu, limit domen/skrzynek e-mail/baz danych i wielu innych. Pakiet posiada swoją nazwę ułatwiającą jego identyfikację - jako nazwę można użyć dowolnego słowa np. start, medium, premium. Przed utworzeniem pierwszego Konta hostingowego należy utworzyć przynajmniej jeden Pakiet. Podczas tworzenia Konta hostingowego należy wskazać wybrany Pakiet przez co nowo utworzone Konto otrzyma dokładnie takie parametry/limity jak określono w tymże Pakiecie. Można również skorzystać z opcji Dostosuj Parametry celem ręcznego wpisania limitów co skutkuje utworzeniem Konta o indywidualnych parametrach niepowiązanych z żadnym Pakietem.

Konto - jest to kluczowe pojęcie określające konto hostingowe czyli faktyczny hosting na którym tworzymy domeny/skrzynki e-mail i umieszczamy strony www. Konta tworzymy pod opcją Dodaj nowe konto podając jego login, hasło, adres e-mail Klienta oraz nazwę pierwszej domeny która zostanie utworzona na Koncie. Login i hasło nowo utworzonego Konta mozna przekazać Klientowi tak aby mógł on uzyskać dostęp do swojego serwera. Jako reseller możesz zalogować się na Konto korzystając z opcji Lista kont, nastepnie klikając w wybrane Konto i używając przycisku Zaloguj jako XXX.

© Wszelkie prawa zastrzeżone przez Futurehost.pl. Futurehost.pl jest marką firmy Bright Group Sp. z o.o.