Nowoczesny i przyjazny hosting

Czym się różni serwer od hostingu

Jeśli zdecydowałeś się na stworzenie własnej strony internetowej, powinieneś wykupić domenę, a także mieć dostęp do serwera, na którym będą umieszczone wszystkie pliki dotyczące Twojej witryny. Takie kompleksowe usługi znajdziesz w Futurehost. W naszej ofercie mamy nie tylko tanie domeny, ale również usługi hostingowe i serwery. Zanim zdecydujesz, z której usługi skorzystać, sprawdź czym się różni serwer od hostingu i wybierz najlepsze rozwiązanie dla Ciebie.

Czym się różni serwer od hostingu?

Aby lepiej zrozumieć czym różnią się serwer a hosting, warto najpierw dowiedzieć się, na czym polega działalność naszej firmy. Futurehost zajmuje się utrzymaniem stron internetowych swoich Klientów poprzez udostępnianie im serwerów, na których mogą przechowywać wszystkie pliki witryny. Serwery te znajdują się w specjalnej serwerowni i są stale podłączone do internetu, dzięki czemu Twoja strona www może działać nieprzerwanie przez 24 godziny na dobę i być cały czas dostępna dla użytkowników z każdego miejsca na Ziemi. Serwer jest więc fizycznym urządzeniem, a dokładnie specjalnie skonfigurowanym komputerem przystosowanym do przechowywania dużej ilości danych i stale podłączonym do internetu. Z kolei hosting jest usługą, polegającą na przechowywaniu danych Klientów.

Hosting a serwer w Futurehost

Usługi hostingowe dostępne w Futurehost polegają na udostępnieniu Klientom określonej wielkości miejsca na serwerze. Oznacza to, że na jednym fizycznym serwerze gromadzone są dane wielu klientów i dlatego usługa często nazywana jest hostingiem współdzielonym. Ponieważ nasi Klienci mają zarówno proste strony internetowe, jak i rozbudowane serwisy, oferujemy im różne pakiety usług hostingowych, różniące się przede wszystkim pojemnością udostępnionej przestrzeni na dysku serwera. W ramach usługi zapewniamy także specjalne oprogramowanie do zarządzania przechowywanymi plikami. Ofertą specjalną jest hosting Reseller, który polega na udostępnianiu przestrzeni serwera dla Klientów, chcących pod własną marką sprzedawać usługi hostingowe. Dla najbardziej wymagających Klientów oferujemy serwery dedykowane, czyli usługę polegającą na udostępnieniu całego urządzenia do przechowywania danych i zarządzania nimi. Klient ma do niego nieograniczony dostęp, może więc z niego dowolnie korzystać, wykorzystując jego wszystkie możliwości sprzętowe.

© Wszelkie prawa zastrzeżone przez Futurehost.pl. Futurehost.pl jest marką firmy Bright Group Sp. z o.o.